היתר בנייה מעולם לא היו קלים יתר ! חוסכים לך את הבירוקרטיה !

אישור בניה בחצר ישנם הרבה בעלי נכסים אשר מעוניינים להגדיל את ביתם הפרטי, או דירת הגן שברשותם. ניתן למשל להגדיל את הסלון, או להוסיף פרגולה ואפילו בריכת שחיה. כל זה מצריך אישור בניה בחצר. יש לבקש את היתר הבניה הנחוץ, מהרשות המקומית. יש לציין כי תהליך של אישור בניה בחצר אינו פשוט והרשויות המקומיות מבקשות לא מעט מסמכים, תכניות ואישורים, כך שעל בעל נכס להוכיח שהוא עומד בכל הדרישות של התכנון והתקנים הדרושים בבניה. מצד שני, עיריות ומועצות מקומיות מאפשרות לבעלי הנכסים לבצע שינויים במבנים שנמצאים ברשותם, כך שהן מעמידות הגדרות, חוקים ורשימות. על בעל הנכס להתחיל בשלבים של אישור בניה בחצר, אך תמיד מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר תלווה אתכם ותבצע את כל הפעולות הדרושות עד לקבלת אישור הבניה המיוחל.

יש לדעת, כי אישור בניה בחצר, מלווה בתשלומים של אגרות ואנשי מקצוע חיוניים על מנת שהתהליך של הוצאת אישור בניה בחצר יצלח ולא יתעכב. זו הסיבה כי אנשי מקצוע בתחום אישורי הבניה, יסייעו רבות, בגלל ניסיונם, הידע הרב שלהם והדיוק בהוצאת המסמכים הדרושים למטרה זו.  יש לפנות לחברה אשר מאפשרת לכם להוציא אישורי בניה, כך שניתן כבר להתחיל בכל ההליך, כך שעד הבנייה, האישורים יהיו מוכנים ותוכלו להתחיל לבנות בראש שקט. כאשר מדובר בתוספת של בניה בחצר, על מבנה קיים, האישורים יהיו קלים יותר, מאשר בנייה של מבנה חדש על מגרש. בכל מקרה, על מנת להימנע מקנסות או הזמנה לבית משפט, מוטב תמיד להתעניין לגבי בנייה או הוספה של כל מבנה בחצר, גם אם מדובר על מבנה יביל.

האם בניית מחסן מחייבת אישור בניה בחצר?

בעל נכס מעוניין לבנות מחסן בחצר ביתו חייב לבדוק אם תכנית הבניה כלולה ברשימת הפטורים וההקלות בדבר מתן אישור בניה בחצר של מחסן. למשל, פטור ממתן היתר בניה, אינו פוטר את בעל הנכס מביצוע העבודות על פי חוק התכנון והבניה וכן חל איסור לשינוי ייעוד של המחסן למשל, לדירת מגורים ללא היתר. יחד עם זאת, במסגרת הרפורמה לתכנון ובניה בשנת 2014 נכנס לתוקפו תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, אשר פוטר מהיתר בניה במקרים מסוימים כגון הצבת מחסן בחצר הבית, או בניית פרגולה. למשל כאשר מדובר על מחסן, התנאים הם שהמחסן חייב להיות עשוי מעץ, מתכת, או פלסטיק. גודל המחסן לא צריך לעלות על 6 מ' וגובהו אינו צריך לעלות על 2.05 מ'.  אם המחסן הוקם במקום שמותר ע"פ החוק, יוכל בעל הנכס להקים מחסן בחצר ביתו ללא אישור בניה בחצר, בתנאי שהמחסן אינו מחובר לתשתיות של מים וחשמל. חובתו היחידה של בעל הנכס היא, להודיע לרשות הרישוי בדבר המחסן, תוך 45 יום ממועד הקמתו.

אם מדובר על יחידת דיור בחצר, מדובר ממש כמו היתרים לבניה חדשה או תוספת בניה, אך לפני הכול, חובה לבדוק אם ישנן זכויות בניה להקמת יחידת דיור במגרש ולכן, יש לשלם אגרת מידע מוקדם, כך שניתן יהיה לדעת מהן זכויות הבניה. בניית יחידת דיור בחצר הבית, מצריכה אישורים והגשת בקשה להיתר בניה. יש להכין גרמושקה או שרטוט של תכנון יחידת הדיור, יש להיעזר עם מודד מוסמך אשר יכין מפה מצבית הכוללת 4 תמונות מכל חזית במגרש. כמו כן יש להסתייע עם קונסטרוקטור, אשר יבצע חישוב סטטי למבנה. יש להסתייע עם יועץ אינסטלציה שיכין נספח סניטרי. יש לערב גם אחראי שלד ולוודא כי הבנייה נעשית עם בטון מזוין. הכול גם תלוי בגודל של יחידת הדיור.יש להתייעץ עם יועץ קרקע, על מנת לקבל דו"ח לקביעת יסודות היחידה. אם מדובר על יחידת דיור הבנויה בחומרי בניה קלה או יותר נכון בשיטת הבניה הקלה, ניתן לקבל רצפה ממסגרת מתכת, שתוצב על יסודות בודדים.

אישור בניה בחצר לבריכת שחיהאישור בניה בחצר לבריכת שחיה

בשנים האחרונות, חלה עלייה בביקוש רישיון אישור בניה בחצרות בתים פרטיים לבריכות שחיה. כל בריכת שחיה שנבנית בחצר הבית, מעלה את ערך הנכס. ישנן בריכות שחיה מושקעות ויוקרתיות בעלות של מעל ל-100,000 ש,ח וישנן בריכות קלות שהן מוכנות מראש וזולות בהרבה. יש לטפל באישור בניה לבריכה,  באמצעות עו"ד מקרקעין, אשר מכיר את הגופים המתאימים להוצאת אישור בניה לבריכה. ישנם מקרים שההליך של הוצאת אישור או רישיון לבריכה  הם קצרים, אך אם מדובר על בריכת בטון שיש לחפור בקרקע על מנת לבנות אותה,, האישור יהיה מורכב יותר. יש להקפיד לפי שלבי האישור והמסמכים הדרושים, הבדיקות שיש לעשות וכן, לשים לב אם קיימות הגבלות מכל סוג. אחת הבעיות היא השכנים שמתנגדים. לרוב, בריכות שחייה מוכנות או עיליות, אינן דורשות אישור בניה בחצר,, אך ישנן וועדות שכן דורשות היתרים. למרות שבריכות אלה, מוגדרות כמבנה נייד ללא יציקה או קיבוע לאדמה, עדיין ישנן עיריות או מועצות מקומיות שכן דורשות היתר עבור בריכות שחיה מסוג זה.

יש צורך לשלם היטל השבחה וארנונה גבוהה יותר על בריכת שחיה. את האישורים הדרושים, יש לקבל מהרשות המקומית, אשר תדרוש גם מדידה של שטח הבריכה באמצעות מודד מוסמך, אשר יגיש את התוכניות כחלק מהבקשה. בגלל שכבר ציינו שבכל עיר או מועצה מקומית ישנם כללים ואישורים שונים, יש להתעניין בעיר שלכם, אם עליכם להוציא אישור בניה בחצר לבריכת שחיה. על מנת למנוע אי נעימויות, לגבי כל תוספת של מבנה, מחסן, פרגולה, בריכה או יחידת דיור ואפילו משרד שהוא במבנה יביל, יש להתעניין לפני  באמצעות עו"ד מקרקעין, אשר יוכל לתת לכם את הפרטים הדרושים ותוכלו לדעת מה יידרש מכם להוצאת האישורים הדרושים לגבי כל תוספת בנייה בחצר, גם אם מדובר במחסן.

אז מה היה לנו בכתבה:

המרכז הארצי להיתרי בניה

המרכז הארצי להיתרי בניה

חברתנו מובילה את תחום היתרי הבנייה והאישורים כבר במשך 11+ שנים וגאה להיות המובילה בתחום.

צוות המומחים שלנו כולל אדריכלים מעולים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה אחד הדברים הקשים ביותר בפרויקט בניה הוא קבלת היתרים ואישורים , ולכן אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך ולדאוג שתקבלו את ההיתרים הנחוצים בהקדם האפשרי.

אנו מאמינים במהירות , יעילות , מקצועיות והקפדה על שירות אדיב ואיכותי.

אצלנו במרכז הארצי להיתרי בניה הכל פשוט קל יותר ! שמחים לשרת אותכם כבר למעלה מעשור ומחכים לכם בפרויקט הבא.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים