היתר בנייה מעולם לא היו קלים יתר ! חוסכים לך את הבירוקרטיה !

ברוב הפרויקטים הכוללים בנייה מבטון וחומרים אחרים, בד"כ צריך להוציא היתר בנייה. שלבים בהוצאת היתר בניה כוללים בקשה למידע, כמו גם הכנות של מסמכים, מעבר בערוצי הבירוקרטיה המקובלים בעירייה ועוד. הנה המדריך המלא לפניכם.

בשלב הראשון של הוצאת היתר בנייה, אתם תתבקשו לספק מידע, כאשר על מבקש ההיתר להגיש בקשה למידע לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בשלב השני, יש להכין מראש בקשה להיתר בניה עוד לפני שמגישים את הבקשה עצמה. חשוב להכינה אותה בצורה מקיפה ויסודית. בשלב השלישי, תצטרכו להגיש את הבקשה להיתר הבנייה, מה שיוביל לבדיקתה בוועדת התכנון והבנייה. לבסוף, תקבלו תשובה ותוכלו לממש או לא לממש את בקשת בנייתכם.

כמה עולה הוצאת היתר בניה ומה כולל התהליך?ברוב הפרויקטים הכוללים בנייה מבטון וחומרים אחרים, בד"כ צריך להוציא היתר בנייה. שלבים בהוצאת היתר בניה כוללים בקשה למידע, כמו גם הכנות של מסמכים, מעבר בערוצי הבירוקרטיה המקובלים בעירייה ועוד.

מחיר הוצאת היתר בניה כרוך בעלויות שכר הטרחה למשרד שמוציא את ההיתר. כמו כן, צריך לקחת בחשבון גם את העלויות של היועצים הנדרשים ע"י רשות הוועדה והתכנון. עלות שכר הטרחה למשרד האדריכלים, עשויה לנוע בין 22,000 ל- 36,000 ₪. זאת, בתוספת מע"מ הקבוע בחוק.

קונסטרוקטור למטרת ביצוע יעלה לכם כ-5000- 25,000 ₪ , כאשר מחירים אלו מתייחסים לבנייה או הרחבת בנייה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את העלויות הנלוות המשולמות בערוצי הבירוקרטיה, על הנפקת מסמכים, סיוע של עורך דין במקרה הצורך ועוד.

מדוע צריך להוציא היתר בנייה?מדוע צריך להוציא היתר בנייה ומה השלבים לכך? התשובה לשאלה זו היא בהקשר של תקנות הבנייה השונות שקיימות בישראל ובכלל בעולם.

מדוע צריך להוציא היתר בנייה? התשובה לשאלה זו היא בהקשר של תקנות הבנייה השונות שקיימות בישראל ובכלל בעולם. היתרי בנייה ניתנים על ידי הרשויות המקומיות ונדרשים לכל עבודת בנייה או הריסה, הפוגעת בבטיחות הציבור, מצריכה שינויי מבנים, שינויים בקרקעות ועוד.

הליך היתר הבנייה נועד להבטיח כי כל העבודות עומדות בתקנות הבטיחות, וכן לתת הזדמנות לתרומת או דעת הציבור לגבי פרויקטים של תכנון ופיתוח. ישנן סיבות רבות מדוע עליך לקבל היתר עבור פרויקט הבנייה שלך, כולל: 1) להבטיח עמידה בתקנות הבטיחות. 2) לספק הזדמנות למידע ציבורי לגבי פרויקטי תכנון ופיתוח. 3) להגן על רכושך מפני נזק שנגרם מעבודות בנייה. 4) כדי להימנע מבעיות אחריות הקשורות לפרויקט שלכם (כמו בעיות משפטיות).

מה מטרת היתר הבנייה?מטרת היתר בנייה היא להבטיח שהבנייה תיעשה בהתאם לכל החוקים והתקנות החלים. זה מבטיח כי אתר הבנייה יהיה בטוח ומוגן עבור העובדים בעתי ועבור תושבים.

מטרת היתר בנייה היא להבטיח שהבנייה תיעשה בהתאם לכל החוקים והתקנות החלים. זה מבטיח כי אתר הבנייה יהיה בטוח ומוגן עבור העובדים בעתי ועבור תושבים. היתרי בנייה ניתנים גם כדי לוודא שאין בעיות מבניות בנכס שעלולות להוביל לפציעה או לנזק, הריסת קרקעות, פלישה לגבולות קרקע זרים ועוד.

כמו כן, היתר בנייה יכול לסייע בהגנה על הציבור מפני בנייה לא בטוחה ולמנוע פציעות או מקרי מוות עתידיים. בתו כך, היתר הבנייה עוזר לחברת הבנייה ולקבלנים להבין מה הם צריכים לעשות כדי לעמוד בחוק. ובתקנות הבנייה באותו אזור.

במי כדאי להסתייע כדי להוציא היתר בנייה?השלב הראשון בקבלת היתר בנייה הוא לברר מיהו האדם המתאים לפנות אליו. ישנם שני סוגים שונים של היתרים - מגורים ומסחר.

השלב הראשון בקבלת היתר בנייה הוא לברר מיהו האדם המתאים לפנות אליו. ישנם שני סוגים שונים של היתרים – מגורים ומסחר. לקבלת היתרי מגורים, עליכם לפנות לעירייה המקומית או למשרד ממשלתי העוסק בכך. בישראל, פונים לוועדת התכנון והבנייה בעזרת סיוע של עורך דין בד"כ.

לקבלת היתרים מסחריים, עליכם לפנות לעירייה או למחלקת הפיתוח הקהילתית של אזור מגורכם. בדומה להוצאת היתר בנייה למגורים, גם היתר בנייה למסחר מצריך מעבר בוועדה ואישורים רלוונטיים. בין אם מדברים על הוצאת היתר בניה למגורים או מסחר, בכל מקרה יהיה חשוב לבדוק כיצד עו"ד יכול לסייע לכם בתהליך. בחלק מהמקרים, על מנת לקבל את היתר הבנייה שלכם, עליכם למצוא אדריכל שיסייע לכם בתכנון הבניין שלכם ויגישו לבדיקה.

טיפים להוצאת היתר בנייה במהירותככל שהביקוש לבנייה הולך וגדל כל הזמן, קשה יותר ויותר לממשלה ולפקידי העירייה לטפל בכמות הבקשות שהם מקבלים. זה אומר שאתם צריכים להיות מוכנים לפני שאתם מגישים בקשה להיתר הבנייה שלכם.

ככל שהביקוש לבנייה הולך וגדל כל הזמן, קשה יותר ויותר לממשלה ולפקידי העירייה לטפל בכמות הבקשות שהם מקבלים. זה אומר שאתם צריכים להיות מוכנים לפני שאתם מגישים בקשה להיתר הבנייה שלכם. כמה טיפים שיכולים לעזור לקבל היתר בנייה מהר יותר הם:

 1. התחילו להתכונן מוקדם – הגישו מועמדות בהקדם האפשרי לאחר קבלת אישור מהאדריכל שלכם.
 2. היו מתמידים והמשיכו לעקוב אחר בקשתכם עד שתאושר על ידי פקידי העירייה והוועדה לתכנון ובנייה.
 3. ודאו שיש לכם את כל הניירת הנדרשת כדי להוציא את ההיתר שלכם.
 4. הגישו בקשה להיתר בנייה לפחות שישה חודשים לפני תחילת הבנייה.
 5. היעזרו באיש מקצוע אם אינכם בטוחים כיצד למלא את הבקשה בצורה נכונה.
 6. עיינו באתר האינטרנט של העיר שלכם לקבלת הנחיות כיצד להכין בקשה.
 7. יש לאסוף את כל המסמכים הנדרשים ולהגיש אותם בהקדם האפשרי.
 8. אם מדובר בנכס בעל קומות, הגישו סט תוכניות אחד לכל קומה, לא רק תוכנית אחת לכל המבנה.
 9. ספקו מידע מפורט ככל הניתן על המתרחש בנכס שלכם.
 10. קבלו עזרה מפקידי העירייה ופקידי ועדת תכנון ובנייה.
 11. בקשו קבלת עזרה מהקבלן שלכם.
 12. אפשר גם לבקש סיוע מהאדריכל של המבנה או מאת עו"ד בדיני רישוי עסקים ומקרקעין.
 13. התייעצו עם מישהו אחר שכבר השיג אישור לפניכם.
 14. צרפו לפרויקט שלכם אדריכל או מהנדס ונצלו את הידע שברשות אנשי מקצוע אלו.
 15. אם אתם נדרשים לשלם אגרת בקשה, בררו על סך כמה היא ופרקו את העלות לפי מספר ההיתרים הדרושים לכם.

בסופו של דבר, ככל שתדייקו את הפעולות שלכם בתהליך, כך תוכלו להוציא היתר בנייה יותר בזריזות. הטיפ האחרון מאיתנו הוא, שגם אם זה יעלה לכם כמה שקלים בכיס, תמיד יהיה כדאי להסתייע באנשי מקצוע כדי לנסות לזרז את התהליך המורכב הזה כמה שאפשר.

אז מה היה לנו בכתבה:

המרכז הארצי להיתרי בניה

המרכז הארצי להיתרי בניה

חברתנו מובילה את תחום היתרי הבנייה והאישורים כבר במשך 11+ שנים וגאה להיות המובילה בתחום.

צוות המומחים שלנו כולל אדריכלים מעולים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה אחד הדברים הקשים ביותר בפרויקט בניה הוא קבלת היתרים ואישורים , ולכן אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך ולדאוג שתקבלו את ההיתרים הנחוצים בהקדם האפשרי.

אנו מאמינים במהירות , יעילות , מקצועיות והקפדה על שירות אדיב ואיכותי.

אצלנו במרכז הארצי להיתרי בניה הכל פשוט קל יותר ! שמחים לשרת אותכם כבר למעלה מעשור ומחכים לכם בפרויקט הבא.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!