היתר בנייה מעולם לא היו קלים יתר ! חוסכים לך את הבירוקרטיה !

המבנה בו אנחנו מתגוררים והתכולה המאכלסת אותו, הם הדברים החשובים והיקרים ביותר עבורנו מבחינת רכוש. מדובר על שני דברים, שלרוב מהווים את מרכז חיינו ומהווים עבורנו את האמצעים לייצר ולהשיג ביטחון כלכלי ארוך טווח. אין דבר בעל ערך כספי גדול ומשמעותי יותר עבורנו מאשר המבנה בו אנחנו מתגוררים ואין דבר בעל חשיבות גדולה יותר לקיום חיים סבירים ונוחים מאשר התכולה המאכלסת את המבנה. לכן, אנחנו צריכים לעשות כל מה שניתן בשביל לשמור עליהם, בין אם זה מפני חבלות ופגעים, חיצוניים ופנימיים, ובין אם זה מפני פריצות וגניבות. אנחנו יכולים להשתמש בשורה ארוכה של אמצעי מיגון ואמצעים אחרים שיכולים להבטיח את שלמות והגנה על המבנה והתכולה המאוכלסת בו, אך גם אם נשתמש באמצעים המתקדמים ביותר, לא נוכל להבטיח זאת במאה אחוז. לכן הפתרון הוא רכישת פוליסת ביטוח מתאימה. ביטוח מבנה ותכולה נועדו לספק לנו כיסויים מתאימים למקרים בהם אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם פגיעות ונזקים למבנה או במקרים בהם אנחנו מגלים שפרצו למבנה והרכוש שלנו נגנב או נהרס. בשני המקרים, הכיסוי של הביטוח אמור לאפשר לנו לכסות מבחינה כלכלית את הנזקים, כך שלא נידרש לשלם עליהם מכיסנו.

מה זה ביטוח מבנה ותכולה וכיצד הוא בנוי?

לפני שנסביר מה זה ביטוח מבנה ותכולה צריך, שני החלקים נחשבים לביטוח דירה. ניתן לרכוש אותם ביחד וניתן לרכוש אותם בנפרד. לרוב זה נכון לרכוש אותם ביחד, אך ישנם מקרים בהם זה לא הכרחי, למשל, אם שוכרים נכס ויש לבעל הדירה ביטוח מבנה, אזי שהשוכר צריך לרכוש אך ורק ביטוח תכולה שיכסה נזקים לרכוש שלו. ביטוח מבנה מכסה כל מקרה בו נגרם נזק למבנה עצמו, לתשתיות שלו, וכך מקרים בהם כתוצאה מנזק למבנה, נגרם נזק למבנים אחרים, למשל מבנה ליד, מעל או מתחת. זה מה שנקרא ביטוח צד ג'.  ביטוח מבנה במבנים משותפים, מכסה את הדירה עצמה וכן חלק יחסי מהשטח המשותף. ביטוח תכולה מתייחס, כאמור, לכל החפצים והפריטים השייכים לבעל הפוליסה. זה נכון לגבי מה שנמצא בתוך המבנה, וזה נכון לגבי מה שנמצא בשטח המשותף. ישנם מקרים בהם יש צורך לרכוש הרחבות מסוימות, אם למשל, מדובר על מוצרים יקרי ערך או דברים שהפוליסה המקורית לא מבטחת.

איפה ניתן לרכוש ביטוח מבנה ותכולה?

בעבר היה אפשר לרכוש ביטוח מבנה ותכולה דרך חברת ביטוח, היום לעומת זאת אפשר לעשות גם דרך גורמים פיננסים אחרים. למשל, דרך חברת אשראי איתה עובדים באופן שוטף. החברה מציעה פוליסות ייחודיות ללקוחות שלה בתנאים אטרקטיביים.לא פעם זה משתלם יותר לרכוש פוליסת ביטוח דרך גורמים אלו, הן בגלל התנאים והן בגלל העלויות האטרקטיביות של הפוליסה.ביטוח

לקבלת פרטים חייגו או השאירו פרטים
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז הארצי להיתרי בניה
המרכז הארצי להיתרי בניה

חברתנו מובילה את תחום היתרי הבנייה והאישורים כבר במשך 11+ שנים וגאה להיות המובילה בתחום. צוות המומחים שלנו כולל אדריכלים מעולים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה אחד הדברים הקשים ביותר בפרויקט בניה הוא קבלת היתרים ואישורים , ולכן אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך ולדאוג שתקבלו את ההיתרים הנחוצים בהקדם האפשרי.

מאמרים נוספים בנושא:
073-3748080
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!